Baltijas motošosejas sezona startēs 14 maijā.

Ar motošosejas sacensībām Lietuvā, Kačergines trasē, sāksies 2016 gada sacensību sezona. Trašu un organizatoru deficīta apstākļos pēdējos gados, par galveno šosejas cīņu arēnu kļuvusi Pērnavas auto24ring trase, tāpēc ikviens pasākums Kačerginē vai Biķerniekos uztverams kā pozitīvs izņēmums vienas trases monopolā.

Maija sacensības Lietuvā, pagaidām ir vienīgā motošoseja Kauņas trasē, līdzīgi kā Latvijā ieplānotā, 2-3 jūlija “Latvijas Balva” Biķerniekos. Arī šogad, par prioritāti Biķerniekos noteikts pasaules rallijkrosa čempionāta posms un ar to saistītā būvniecība. Tas licis pamatīgi ierobežot motošosejas treniņu un drošas braukšanas apmācību iespējas un protams atsaucas uz sacensību dalībnieku skaitu, it īpaši iesācēju grupā. Lai paaugstinātu konkurenci pašmāju motošosejas braucēju vidū, ieinteresētu ārvalstu dalībnieku startu Biķernieku posmā, šāgada Latvijas motošosejas čempionātam ir atklāts statuss (izņemot C klasi), tas nozīmē, ka par čempionu kļūs visveiksmīgākais trīs ieskaites posmu dalībnieks. Apbalvošana notiks pēdējā posma finišā, “BrunoMoto” organizētajā jūlija sacīkstē, kad Latvijas motošosejnieki svinīgi atzīmēs Biķernieku trases 50.gadu jubileju. Papildus sezonas ieskaites sacensībām, 10 septembrī, Dzintara Apļa pasākumā tiek plānota Biķernieku balvas izcīņa, kas gan neies nekādās ieskaitēs, bet kalpos par pamatu iespējams vēl kādas tradīcijas atjaunošanai.

Paralēli, Igaunijas un Somijas trasēs risināsies Igaunijas atklātais čempionāts, kurā tradicionāli dalību ņem arī latviešu ātrākie motošosejas braucēji. Ar sacensībām 1 maijā sezonu atklās mazmotošoseja, kur Zelta Mopēda, skūteru un retromotociklu braucēji turpinās nedaudzo Latvijas kartodromu apguvi.
Lietuvas sacensību dienas kārtība angļu valodā.


25.04.2016.
Tāls Meļķis
LaMSF Motošosejas komisijas vadītājs.