Latvijas motošosejas sportisti atklāj sezonu Pērnavā.

Motošosejas sacensības un treniņi Lietuvā

Šī gada 19. maijā Igaunijā, Pērnavas trasē norisinājās Lietuvas, Latvijas un Igaunijas pirmais motošosejas čempionāta posms, kur ļoti sīvu konkurenci nodrošināja ari somu braucēji. Sacensības norisinājās labos laika apstākļos, kas braucējiem ļāva attīstīt lielus ātrumus un kas arī bija iemesls daudziem kritieniem un sacensību restartiem.

Sacensību dienā sestdien nu jau ierasti norisinājās divi braucieni. Visi kluba “Motoaplis” sportisti startēja 600cm3 klase un sekmīgi finišēja uz diviem riteņiem. Motoaplis sportistam Normundam Lojānam pirmās sacensības sākums izrādījās neveiksmīgs, jo jau pirmajā likuma piedzīvotā sadursme viņu atgrūž uz pēdējām vietām. Taču sacensība tiek pārtraukta drīz sekojošas Lietuvas braucējā avārijas dēļ, kam seko atkārtots starts, rezultātā 4.vieta. Otrais brauciens izrādījās vēl spraigāks, kas Normundam ļauj atkārtoti izcīnīt 4.vietu, mazāk kā vienu sekundi atpaliekot no goda pjedestāla uz finiša līnijas. Otrais ātrākais no Motoaplis sportistiem bija Timurs Šiks, kurš abos braucienos finišē 4.vietā Supersport klasē. Timuram sīvu konkurenci sastādīja trešais kluba sportists Kalvis Logins, kurš abās sacensībās sekmīgi finišēja 7.vietā.

Skatāmākās un ātrākās kategorijas – Superbike sacensības norisinājās sīvā cīņā no pirmā līdz pēdējam līkumam, kur abos braucienos spēcīgākais izrādās jaunais un talantīgais igaunis Hannes Soomer, kas vienlaicīgi ari ir pasaules čempionāta dalībnieks Supersport 600 klasē.

Nākamās sacensības – otrais Latvijas un Lietuvas apvienotais motošosejas čempionāta posms Rīgā, Biķernieku trasē, šī gada 16. jūnijā.


23.05.2018.
motoaplis.lv